Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mundurowa Majówka w Kozłówce

1 maja @ 11:00 - 15:30

plakat mundurowa majowka 2024 do druku

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na Mundurową Majówkę, która odbędzie się w środę, 1 maja, w godzinach 11:00 – 15:30.

Celem tego plenerowego wydarzenia jest uczczenie i upamiętnienie tradycji mundurowych związanych z Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, a także promowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego związanego z rodziną Zamoyskich oraz ich działalnością na rzecz społeczności lokalnej.

Podczas wydarzenia będzie można odwiedzić stoiska promocyjne różnych formacji Wojska Polskiego, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Służby Leśnej, poznać sprzęt służb mundurowych oraz zobaczyć prezentacje broni historycznej.

Ponadto program wydarzenia obejmuje pokaz możliwości ratowniczych Straży Pożarnej, pokaz musztry i warsztaty z pierwszej pomocy oraz obsługi AED. Na dziedzińcu przed Pałacem Zamoyskich będzie można spotkać żołnierzy w mundurach z pocz. XX wieku oraz obejrzeć historyczną broń. Nie zabraknie również gry terenowej oraz tradycyjnego ogniska, na którym będzie można upiec kiełbaski.

Tradycje wojskowe w rodzinie Zamoyskich są nie tylko historycznym faktem, ale także inspiracją dla dzisiejszych i przyszłych pokoleń do służby dla Ojczyzny oraz do pielęgnowania patriotycznych wartości. Członkowie rodu służyli w wojsku, walczyli o odzyskanie, a później utrzymanie niepodległości ojczyzny, byli zaangażowani w działalność Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” oraz w tworzenie i funkcjonowanie miejscowej Ochotniczej Straży Ogniowej. Zamoyscy mieli również zwierzchnictwo nad służbą leśną, co było istotnym elementem ich działalności na rzecz ochrony i zarządzania zasobami leśnymi.

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Patronat medialny: Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Tygodnik Lubartowiak

 

Szczegóły

Data:
1 maja
Godzina:
11:00 - 15:30
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Kozłówka, lubelskie Polska
Skip to content