Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert i premiera płyty zespołu Jaśmin “Gdy spotykam wiatr”…

18 maja @ 21:30 - 22:30

Jasmin scaled

To powrót do korzeni, rodzinnych stron aktorki i wokalistki Agaty Gałach, która to muzycznie wychowała się w Sandomierskim Studiu Piosenki pod okiem Marka Sochackiego i jego piosenek.

Koncert “Gdy spotykam wiatr” i towarzyszący mu pod tym samym tytułem pop-rockowy koncertowy album powstał w hołdzie Markowi Sochackiemu, muzykowi, bardowi, nauczycielowi oraz autorowi ponad 700 tekstów piosenek. Składa się on z piosenek i tekstów sandomierskiego artysty tj. m.in. “Czarownica”, “Miętowy kot”, chwalony przez samą Agnieszkę Osiecką, “Kołysanka dla Beethovena”, “Niebo żaglowców”, “Ostatni rzut granatem” oraz nowych kompozycji Agaty Gałach i Karoliny Sienkiewicz do tekstów, które wcześniej nie doczekały się muzyki. Nie brakuje w nich folkowych akcentów i przestrzeni, które pięknie maluje Karolina w swojej grze na skrzypcach.

 

Materiał po raz pierwszy został wykonany i zarejestrowany 26.11.23 w Gorzycach we wsparciu GOK Gorzyce oraz Fundacji Kultury Sandomierskiej. Razem z dziewczynami zagrali wtedy: Łukasz Bizoń na gitarze, Przemek Kuczyński na perkusji oraz Bartosz Szetela na gitarze basowej. Tym razem zespół wystąpi w Trio: Agata Gałach – wokal, Karolina Sienkiewicz – skrzypce, Grzegorz Paczkowski – gitara. Gościnnie utwór „Ostatni rzut granatem” zaśpiewa z Agatą Michał Fałkiewicz. Premiera albumu zaplanowana jest na 16.05.2024 roku: https://adm.ffm.to/gdyspotykamwiatrjasmin

Zapraszamy na muzyczno-poetycką podróż pachnącą nie tylko jaśminem, ale też miętą, brzozą, wiśnią, ciszą, ogniem i wodą. Pokłonimy się czterem żywiołom, które drzemią gdzieś głęboko w nas i w słowach sandomierskiego barda.

 

Płyta „Gdy spotykam wiatr” zespołu Jaśmin została współfinansowana ze środków ZEW STOART. Patronem medialnym albumu jest Radio Lublin.

 

Jaśmin to projekt dwóch przyjaciółek, wokalistki Agata Gałach i skrzypaczki Karoliny Sienkiewicz. Muzykę wydawaną pod tym szyldem charakteryzuje natychmiast rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Poznaj Jaśmin na Facebook / Instagram / YouTube / Spotify

Szczegóły

Data:
18 maja
Godzina:
21:30 - 22:30
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Zespół Jaśmin
Skip to content