Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DUSHA moja Ukraina – DUSZA NIEPODLEGŁOŚCI

21 lutego @ 10:00 - 29 marca @ 19:30

DUSHA NIEPODLEGLOSCI PLAKAT

Fundacja Mała Misja, Dusza moja – Ukraina oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy prac malarskich pt. ,,Dusha Niepodległości” (tłum. Dusza Niepodległości), którego tematem przewodnim jest wojna w Ukrainie – kraju zmagającym się z ogromem nieszczęść, łzami niewinnych ludzi i ich strasznymi dramatami. Celem wystawy jest przypomnienie o codziennych zmaganiach z wojenną rzeczywistością, która od dwóch lat ,,dotyka” Ukraińców.

 

Kiedy mężczyźni walczą na froncie o niepodległość swojego kraju, dzielne kobiety, które otrzymały schronienie w Polsce postanowiły nie być bierne i za swoją oręż w tej nierównej walce obrały sztukę, wychodząc tym samym naprzeciw złu tego świata stworzyły artystyczny projekt, który nazwały ,,DUSHA moja – Ukraina”.

 

To niezwykłe przedsięwzięcie artystyczne łączy młodzież pragnącą wspierać Ukrainę w tym bardzo trudnym okresie jej historii. Założycielki projektu wierzą, że sztuka ma moc łączenia serc i ludzkich dusz, dlatego też postanowiły używać jej jako narzędzia. Za jej pośrednictwem pragną nieustannie przypominać światu o dramacie swojego kraju, wspierając tym samym jego przyszłość. Ich celem jest rozpowszechnianie sztuki i zaangażowanie artystów, którzy pragną wyrazić swoje uczucia i myśli na temat Ukrainy za pomocą swoich dzieł. Dążą do stworzenia platformy służącej kreatywnej komunikacji, wymianie pomysłów i wzajemnemu wsparcia między młodymi artystami z całego świata i ukraińską społecznością artystyczną. W ramach projektu ,,DUSHA moja – Ukraina” organizują wystawy, plenery artystyczne, warsztaty kreatywne oraz eventy tematyczne, które mają na celu wsparcie Ukrainy i jej dziedzictwa kulturowego. Dążą nieustannie do zjednoczenia artystów z całego świata, dając im tym samym platformę do wyrażania siebie i komunikowania z ludźmi o podobnych przekonaniach. Oferują możliwości rozwoju twórczego i promowania ich dzieł, a także pomagają w pozyskiwaniu niezbędnych zasobów do realizacji projektów artystycznych.

 

Twórcy projektu wierzą, że każdy rysunek, rzeźba, fotografia czy inne dzieło sztuki może stać się głosem wsparcia dla Ukrainy. Autorzy projektu zapraszają wszystkich, którzy pragną wesprzeć Ukrainę oraz dołączyć do projektu ,,DUSHA”, wierząc tym samym, że sztuka może stać się głosem, który rozbrzmiewa na całym świecie i inspiruje innych do działania. ,,Niech nasz głos będzie jednym z wielu, które mówią o solidarności, pokoju i wsparciu dla naszej ojczystej Ukrainy.”

 

Wystawę można oglądać nieodpłatnie w godzinach otwarcia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie od 21 lutego do 29 marca 2024 r.

Szczegóły

Początek:
21 lutego @ 10:00
Koniec:
29 marca @ 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
www.malamisja.pl
Skip to content