Awaria hydroforni w Niedrzwicy Dużej została usunięta. Mieszkańcy mają dostęp do wody – informuje samorząd.
– „Usterka wywołana przeciążeniem sieci została zlikwidowana już po kilku godzinach. (…) Wszystkie pompy pracują obecnie na maksymalnym poziomie wydajności, a sieć wodociągowa jest sukcesywnie napełniana, by woda jak najszybciej dotarła do każdego gospodarstwa domowego z odpowiednim ciśnieniem” – czytamy w komunikacie urzędu gminy na Facebooku.
Samorząd apeluje jednak do mieszkańców, aby oszczędzali wodę – wstrzymali się z podlewaniem trawników, ogródków czy napełnianiem przydomowych basenów.
CZYTAJ: Niepokojące odkrycie w fontannie przy ul. Wallenroda. Znaleziono martwego gołębia
– Z powodu trwających, ekstremalnych upałów system nadal działa pod ogromnym obciążeniem – informuje gmina.
Do awarii doszło wczoraj (27.06) wieczorem z powodu ekstremalnych upałów i rekordowego zużycia wody.
TSpi / opr. AKos
Fot. pixabay.com









