Polscy piłkarze ręczni awansowali do półfinału akademickich mistrzostw świata rozgrywanych we Francji.
Awans do strefy medalowej drużyna trenera Marcina Stefańca zawdzięcza zwycięstwu nad Argentyną 42:23. Do wygranej w znaczący sposób przyczynili się zawodnicy związani z klubami z naszego regionu. 7 goli rzucił Franciszek Wierzbicki, 4 Dominik Antoniak, a 3 Dawid Petlak. Wszyscy są graczami AZS-u AWF-u Biała Podlaska. Na listę strzelców czterokrotnie wpisał się także Ignacy Jaworski, który w minionym sezonie bronił barw KS-u Lotto Puławy. Polskiej bramki strzegli na zmianę golkiper Bialczan Wiktor Kwiatkowski i Puławian Paweł Ciupa.
W sobotnim (26.06) półfinale o 20:15 drużyna trenera Marcina Stefańca zagra z Brazylią. Wcześniej, bo o 18:00 swój półfinał rozegra kadra kobiet, a jej przeciwniczkami będą Holenderki.
JK
Fot. pixabay.com




![Pride of Poland coraz bliżej. Poznaliśmy gwiazdy tegorocznej aukcji [ZDJĘCIA] 5 EAttachments960071386d3b809362f4fab04837e5ca452fd32 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960071386d3b809362f4fab04837e5ca452fd32_xl-350x250.jpg)





