Po pięciu latach przerwy do składu Bogdanki LUK Lublin wraca Paweł Rusin. 34-letni siatkarz gra na pozycji przyjmującego. Poprzednio barwy lubelskiego klubu reprezentował w sezonach 2019/20 i 2020/21. W drugim z nich wraz z drużyną wywalczył awans do PlusLigi. Potem dwa lata spędził w Czarnych Radom, a kolejne trzy w ChKS-ie Chełm. Z zespołem trenera Krzysztofa Andrzejewskiego także awansował na najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju, a w ostatnich rozgrywkach pomógł beniaminkowi w utrzymaniu. W minionym sezonie PlusLigi wystąpił w 21 meczach, w których zdobył 167 punków. Rusin słynie z dobrej zagrywki i waleczności. Na pozycji przyjmującego o miejsce w składzie będzie rywalizował z Mikołajem Sawickim, Wilfredo Leonem, Ranem Takahashim i Jakubem Wachnikiem.
Rusin jest czwartym wzmocnieniem zespołu wicemistrzów Polski. Wcześniej z zespołem z Lublina związali się: Moussé Gueye, Tomohiro Ogawa i wspominany Ran Takahashi.
JK
Fot. BOGDANKA LUK Lublin










