To wciąż nie koniec wietrzenia szatni w Motorze Lublin. Dziś klub poinformował o odejściu Pawła Stolarskiego i Sergiego Sampera. Obu zawodnikom 30 czerwca kończą się umowy i nie zostaną one przedłużone.
CZYTAJ: Jakub Łabojko odchodzi z Motoru Lublin
Grający na pozycji obrońcy Paweł Stolarski trafił do Lublina w styczniu 2024 roku z Pogoni Szczecin. Wraz z zespołem wywalczył awans do ekstraklasy, a następnie w żółto-biało-niebieskich barwach rozegrał w niej dwa pełne sezony. Łącznie w Motorze zanotował 71 występów, w których zdobył dwa gole.
Sergi Samper lubelską drużynę zasilił już po jej awansie do ekstraklasy. Będący defensywnym pomocnikiem wychowanek Barcelony w ciągu 2 lat w Motorze zagrał w 56 meczach.
Lista zawodników, którzy opuścili „Dumę Koziego Grodu” po zakończonym w maju sezonie liczy już 12 nazwisk i wiele wskazuje na to, że nie jest jeszcze kompletna.
Dziś (19.06) piłkarze Motoru spotkali się na pierwszym powakacyjnym treningu. Zajęcia poprowadził nowy trener Mariusz Misiura, który wczoraj na stanowisku zastąpił Mateusza Stolarskiego. Na boisku stawili się między innymi wracający z wypożyczeń: Christopher Simon, Kacper Szymanek oraz Oskar Jeż. Zabrakło Ivo Rodriguesa, który ze względu na narodziny syna otrzymał kilka dni wolnego więcej. Nieco dłuższy urlop, z uwagi na udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski otrzymał też Karol Czubak, który w Lublinie ma pojawić się w przyszłym tygodniu. Uszczuploną kadrę pierwszej drużyny uzupełnili dziś zawodnicy z klubowej akademii.
CZYTAJ: Mateusz Stolarski już nie prowadzi Motoru Lublin. Klub ma nowego trenera
JK / opr. PaW
Fot. Motor Lublin / Facebook










