Urodzony w Kotlicach k. Zamościa malarz, ilustrator jest 19. artystą uhonorowanym tablicą w Zamojskiej Alei Sław. Pomysłodawczynią wydarzenia jest Teresa Madej. A miejsce jest, jak mówi: „wyrazem szacunku dla ludzi, ich idei, twórczości i dzieł, które mają wartość ponadczasową. Jest znakiem pamięci zamojskiej społeczności dla uhonorowanych. Najważniejszy jest człowiek i pamięć o nim, zaklęta w jego dziełach, która staje się wieczna.”
Wydarzenie uświetniła mini koncertem Danuta Błażejczyk.
Zamość, 26.06.2026, fot. Piotr Piela


































!["W końcu wraca do mieszkańców". Park Bronowicki otwarty po rewitalizacji [ZDJĘCIA] 2 EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646_xl-1-350x250.jpg)




![Włodzimierz Czarzasty: odbudowa Ukrainy to praca dla naszych przedsiębiorstw [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3_xl-350x250.jpg)


