Czterech siatkarzy Bogdanki LUK Lublin znalazło się w grupie 18 zawodników powołanych przez trenera reprezentacji Polski Nikolę Grbicia na drugi turniej Ligi Narodów, który odbędzie się w Gliwicach od 24 do 28 czerwca. To Marcin Komenda (na zdj.), Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki i Kewin Sasak.
Do składu wracają podstawowi zawodnicy, bo w pierwszym turnieju selekcjoner postawił na mniej doświadczonych i debiutujących graczy. Po inauguracyjnych zawodach w chińskim Linyi Polacy mają na koncie 2 zwycięstwa i 2 porażki i zajmują 7. miejsce w tabeli.
W pierwszym meczu w Gliwicach biało-czerwoni w środę zagrają z Belgią. Kolejnymi przeciwnikami będą Turcja, Niemcy i Argentyna.
AR
Fot. Iwona Burdzanowska / archiwum RL


![Krew na wyczerpaniu. Ambulans rusza w teren [HARMONOGRAM] 3 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)




![Nowy sprzęt już pomaga ratować życie pacjentów. Wszystko dzięki środkom z KPO [ZDJĘCIA] 8 EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97_xl-350x250.jpg)


