W Zamościu pojawił się pomysł na utworzenie biegowej trasy narciarskiej wokół miejskiego zalewu. O ocenę takiej koncepcji poprosił w mediach społecznościowych prezydent Zamościa, Rafał Zwolak. Komentujący, w dużej mierze – przyklasnęli.
A cała idea zrodziła się w głowie prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Franciszka Josika. – Podrzuciłem pomysł prezydentowi. Obszedłem wkoło nasz zalew. Okolice zalewu i nie tylko powinno się wyratrakować i zrobić trasy biegowe. Z jakiego względu? Ponieważ zbliżają się ferie, uważam, że powinniśmy to zrobić. My oczywiście z racji tego, że mamy odpowiedni sprzęt, również zrobimy wszystko, żeby przyczynić się do przygotowania tych tras.
CZYTAJ: Instytut Rozwoju Języka Polskiego w Szczebrzeszynie? Jest projekt PiS
Jeśli pomysł zostanie zrealizowany, co – rzecz jasna – w dużej mierze zależy od pogody, korzystanie z trasy ma być bezpłatne.
JN / opr. LisA
Fot. pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne
Pliki dźwiękowe
Franciszek Josik




![Krew pilnie potrzebna. Terenowe akcje w regionie [HARMONOGRAM] 5 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/08/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)





