Rafał Walczyk rezygnuje z funkcji prezesa AZS-u UMCS-u Lublin. O swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych.
„Nie wszystko udało się w 100% tak, jak planowałem i jak marzyłem. Ale wiem jedno – każdy dzień tej drogi był wart wysiłku” – napisał Walczyk, który akademickiemu klubowi z Lublina szefował od listopada 2019 roku.
CZYTAJ: Rafał Walczyk: AZS-u UMCS-u Lublin boi się każdy klub w Polsce
W tym okresie reprezentanci AZS-u UMCS-u odnieśli wiele spektakularnych sukcesów. Drużyna koszykarek zdobyła mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz dwa krajowe superpuchary. Lekkoatletki: Malwina Kopron i Małgorzata-Hołub-Kowalik przywiozły medale Igrzysk Olimpijskich z Tokio. Lekkoatletycznych sukcesów nie brakowało też na mistrzostwach Europy i świata, a potęgą stała się lubelska sekcja pływacka, której najbardziej rozpoznawalną zawodniczką jest Adela Piskorska.
Rafał Walczyk w październiku poprzedniego roku rozpoczął trzecią kadencję jako prezes AZS-u UMCSu Lublin. W skutek rezygnacji funkcję przestanie pełnić 15 lutego. W drugiej części miesiąca zostanie zwołane walne zebranie wyborcze, którego uczestnicy wybiorą nowego szefa klubu.
Do tej roli przymierzany jest obecny wiceprezes Damian Rudnicki.
JK
Fot. archiwum RL
