Miasto Tomaszów Lubelski przejęło od prywatnego właściciela zabytkowy, drewniany budynek dawnej herbaciarni, zwany Czajnią. Wszystko po to, by zdobyć unijne środki na jego rewitalizację i uchronić przez zniszczeniem.
O szczegółach mówi burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, Wojciech Żukowski. – Złożyliśmy wniosek, oczekujemy teraz na jego ocenę. Na czas remontu i później trwałości projektu, czyli zakładamy, że około 10 lat, ten budynek byłby w powiadaniu miasta. Po tym okresie do rozstrzygnięcia, czy on pozostanie w mieście czy właściciel będzie już mógł w tym budynku prowadzić swoją działalność. To, co jest najistotniejsze, to ten budynek zostanie po prostu uchroniony przed zniszczeniem i całkowitą dewastacją.
Tomaszowska Czajnia została wzniesiona w 1895 roku. Na przestrzeni lat działał tu dom teatralny, pierwsze kino, dworzec PKS czy dom ludowy. Remont obiektu ma kosztować ponad 10 milionów złotych.
JN / opr. LisA
Fot. Wojciech Koczułap, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
Pliki dźwiękowe
Wojciech Żukowski




![Zalane rondo stało się internetowym hitem. Miasto zapowiada przebudowę [WIDEO] 5 EAttachments7188654d59c9a5fc1cf14ba1a12bae2f08c9bbb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/07/EAttachments7188654d59c9a5fc1cf14ba1a12bae2f08c9bbb_xl-350x250.jpg)





