Koszykarki Bogdanki AZS UMCS Lublin zagrają o medale mistrzostw Polski do lat 19. Wprawdzie Lublinianki przegrały ze Szkołą Gortata Gdańsk 61:68 w swoim trzecim meczu grupowym turnieju finałowego, który odbywa się w Bydgoszczy, ale porażka Ślęzy Wrocław w innym spotkaniu sprawiła, że trzy drużyny miały na koncie po jednej wygranej. Z nich najlepszy bilans miały lubelskie akademiczki i to one zajęły 2. miejsce w grupie premiowane awansem do czołowej czwórki.
W meczu z drużyną z Gdańska najwięcej punktów rzuciły Poleszak 22 i Bajus 17.
W sobotnim (21.02) półfinale lubelski zespół o godzinie 14:30 zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.
AR







![Ilustracje i obrazy. Nowa wystawa w Galerii Saskiej [ZDJĘCIA] 8 EAttachments95922322415a700f6e96d1415bfe7d9d9cecbf4 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95922322415a700f6e96d1415bfe7d9d9cecbf4_xl-350x250.jpg)


