Siatkarze Bogdanki LUK Lublin przegrali na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów 2:3 w meczu 19. kolejki PlusLigi.
Zespół trenera Stephana Antigi rozpoczął rywalizację w hali na Podpromiu od zwycięstwa w pierwszym secie do 20. Kolejne dwie partie padły jednak łupem gospodarzy, którzy wygrywali do 18 i 21. Przyjezdni odpowiedzieli triumfem do 22 w czwartym secie i o losach spotkania decydował tie-break. W nim dominowali Rzeszowianie, którzy wygrywając 15:8, zapewnili sobie zwycięstwo w meczu.


Z powodu kontuzji Kewina Sasaka i Mateusza Malinowskiego lubelska drużyna po raz kolejny w tym sezonie zagrała bez nominalnego atakującego.
MVP meczu został przyjmujący Asseco Resovii Artur Szalpuk.

Po tej porażce Bogdanka LUK Lublin utraciła pozycję lidera w tabeli. W kolejnym spotkaniu lubelscy siatkarze w piątek przed własną publicznością zagrają z Barkomem Każany Lwów.
JK
Fot. PAP/Darek Delmanowicz





![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)

!["W końcu wraca do mieszkańców". Park Bronowicki otwarty po rewitalizacji [ZDJĘCIA] 7 EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646_xl-1-350x250.jpg)

![Włodzimierz Czarzasty: odbudowa Ukrainy to praca dla naszych przedsiębiorstw [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3_xl-350x250.jpg)




