Mikita Kandratsenia został nowym zawodnikiem Chełmianki. 20-letni Białorusin gra na pozycji obrońcy. W Polsce przebywa od 2022 roku. Przez ten czas był piłkarzem Delty Warszawa, do której trafił z białoruskiego Rukhu Brześć.
Z trzecioligowcem z Chełma Mikita Kandratsenia związał się z półtorarocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne rozgrywki.
Ligowy rywal Chełmianki – MKS Podlasie Biała Podlaska – poinformował o rozstaniu z dwoma zagranicznymi zawodnikami. W drużynie trenera Macieja Oleksiuka nie będą już grali pochodzący z RPA Rakhidi Manamela i Gruzin Gocha Zakaria. Ich umowy zostały rozwiązane za porozumieniem stron.
JK




![Krew na wyczerpaniu. Ambulans rusza w teren [HARMONOGRAM] 5 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)





