Kampania „STOP UZALEŻNIENIOM – siła jest w Tobie!” – to działania edukacyjne i informacyjne na temat cyberuzależnień wśród dzieci i młodzieży. Cel kampanii to zapobieganie uzależnieniom behawioralnym oraz wsparcie osób zmagających się z tym problemem. Działania obejmują szkolenia nauczycieli, pedagogów oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi, aby zwiększyć świadomość na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z technologii. Konferencja inaugurująca kampanię miała na celu przekazanie wiedzy na temat czynników ryzyka uzależnienia oraz skutków uzależnienia na zdrowie psychiczne i fizyczne. Dzięki tym działaniom miasto Lublin chce stworzyć środowisko, w którym dzieci mogą rozwijać się harmonijnie, unikając negatywnych skutków nadmiernego korzystania z urządzeń mobilnych. W programie sięgniemy do szkoleń i wystąpień w tym temacie m.in. Urszuli Stajak – psycholożki badajacej wpływ uzależnienia behawioralnego na działanie mózgu dzieci i młodzieży.
Na wieczorne rodziców rozmowy zaprasza Magdalena Lipiec-Jaremek.
Fot. pixabay.com

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)
![Nowe życie Parku Bronowickiego. Zabytkowa przestrzeń znów otwarta [ZDJĘCIA] 3 EAttachments96042241571547d6980f4d15f0fb35033580ab9 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96042241571547d6980f4d15f0fb35033580ab9_xl-1-350x250.jpg)







