Audycja „Leśne wędrowanie” z udziałem gości na żywo. Nasze radiowe studio odwiedzili Tomasz Kuchciak, leśniczy Leśnictwa Momoty w Nadleśnictwie Janów Lubelski i Włodzimierz Czeżyk, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Włodawa. Naszym gościom postawimy kilak ważnych przyrodniczych i gospodarczych pytań: Po co zbiera się szyszki i nasiona? Skąd leśnicy biorą materiał nasienny? Kim jest arborysta? Jak wygląda sam zbiór i dlaczego jest tak trudny?
Będzie także o trendach liczebności ptaków i ptakach jako „wskaźnikach” – co dokładnie mówią o lesie. Przedstawimy także założenia gospodarki leśnej dla ptaków, czyli jak leśnicy wspomagają skrzydlatych? Nie zabraknie też ciekawostkach o sztandarowych ptakach lubelskich lasów. Te tematy przedstawi leśnik–pasjonat ornitologii, czyli Włodzimierz Czeżyk.
Do usłyszenia na antenie, do zobaczenia na leśnych ścieżkach, mówi Magdalena Lipiec-Jaremek.
Na zdj. Tomasz Kuchciak, leśniczy Leśnictwa Momoty w Nadleśnictwie Janów Lubelski i Włodzimierz Czeżyk, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Włodawa, fot. Magdalena Lipiec -Jaremek
