52-latek z gminy Dołhobyczów odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Mężczyzna zostawił psa, pięć kotów i kury bez schronienia, na mrozie, bez dostępu do pożywienia i wody.

Jak ustalono, mężczyzna na początku stycznia opuścił swój dom, pozostawiając zwierzęta bez opieki. Pies, koty i kury od tej pory przebywały na zewnątrz, na mrozie, bez schronienia oraz bez dostępu do wody i pożywienia. Jak się okazało, właściciel przeniósł się w tym czasie do innego mieszkania i pozostawił inwentarz bez opieki.
CZYTAJ: Nie żyje 41-latek. Tragiczny wypadek przy odśnieżaniu dachu
O sytuacji powiadomiono Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dołhobyczowie oraz miejscowego lekarza weterynarii. Urząd gminy w Dołhobyczowie zajął się psem, 5 kotami zajęła się sąsiadka mężczyzny, a kury nakarmiono i zabezpieczono.

Za znęcanie się nad zwierzętami 52-latkowi grozi do 3 lat więzienia.
MaK / opr. PrzeG
Fot. KPP Hrubieszów









![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 8 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)




