93-latka spod Lublina prawdopodobnie ofiarą wychłodzenia. Rano na jednej z posesji na terenie gminy Konopnica wnuczka odnalazła ciało 93-letniej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że do zdarzenia mogło dojść w związku z wychłodzeniem organizmu. Policjanci wykluczyli udział osób trzecich.
CZYTAJ: Groźne zdarzenie w Lublinie. Dziecko wpadło do studzienki [ZDJĘCIA]
Dziś w nocy temperatura w województwie lubelskim spadnie nawet do -18 stopni Celsjusza. Na takie temperatury szczególnie narażone osoby starsze, samotne, schorowane oraz te, które nie mają możliwości zapewnienia sobie odpowiednich warunków bytowych. Nawet krótkotrwałe przebywanie w chłodzie lub niewystarczające ogrzewanie pomieszczeń może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego policja apeluje o reakcję, gdy widzimy osoby przebywające na mrozie lub w nieogrzewanych miejscach.
RyK / opr. WM
Fot. policja.gov.pl/archiwum








![Krew na wyczerpaniu. Ambulans rusza w teren [HARMONOGRAM] 9 EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments8367909fd4591a42a38795a8284d09bd75aadc0-350x250.jpg)

