Werbował i nadzorował oszustwa na „policjanta”. 19-letni mieszkaniec Gdyni został zatrzymany przez lubelskich policjantów.
To właśnie z jego zlecenia, kilka dni temu – o czym informowaliśmy w serwisach – 18-latek z nożem odebrał 65 000 złotych od seniorki z Lublina.
– Nastolatek wówczas wpadł w ręce mundurowych, a pieniądze wróciły do właścicielki – mówi podinspektor Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. – To jednak nie zakończyło sprawy, funkcjonariusze skrupulatnie analizowali dowody, dzięki temu trafili na trop 19-latka, który w strukturach przestępczych zajmował się właśnie werbowaniem odbieraków i nadzorowaniem ich pracy. Mężczyzna został zatrzymany w Gdyni, przewieziony do Lublina, wczoraj usłyszał zarzuty udziału w oszustwie.
CZYTAJ: Fałszywy mail od „prezesa”. Bialska firma straciła ponad 110 tys. zł
Na wniosek policjantów i prokuratora 19-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.
ZAlew / opr. WM
Fot. KMP Lublin
Pliki dźwiękowe
Kamil Gołębiowski








![Ilustracje i obrazy. Nowa wystawa w Galerii Saskiej [ZDJĘCIA] 9 EAttachments95922322415a700f6e96d1415bfe7d9d9cecbf4 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95922322415a700f6e96d1415bfe7d9d9cecbf4_xl-350x250.jpg)

