Koszykarki Lotto AZS UMCS Lublin odniosły trzynastą wygraną w obecnym sezonie Orlen Basket Ligi Kobiet. W meczu 16. kolejki podopieczne trenera Karola Kowalewskiego pokonały na wyjeździe Ślęzę Wrocław 68:55.
Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 18:18, lecz dzięki dobrej postawie akademiczki na przerwę udały się przy ośmiopunktowym prowadzeniu. W drugiej połowie lublinianki dołożył jeszcze kilka punktów i ostatecznie zapewnił sobie wygraną.

Najskuteczniejszą zawodniczką została Dragana Stanković, która rzuciła 16 pkt.
AZS UMCS zajmuje drugie miejsce w tabeli, lecz ma taki sam bilans jak prowadząca Enea AJP Gorzów Wielkopolski. W kolejnym spotkaniu lubelska drużyna 28 stycznie zmierzy się na wyjeździe z AZS-em Politechniką Poznań.
PJ
Fot. PAP/Maciej Kulczyński






![Nie żyje 44-letni obywatel Rosji. Trwa obława za sprawcą [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA] 6 EAttachments957968300da4d894910bad0eecb72a5d5d311d4 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments957968300da4d894910bad0eecb72a5d5d311d4_xl-350x250.jpg)





