Ponad 230 milionów złotych z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej udało się już wykorzystać w województwie lubelskim. Przypomnijmy, do naszego regionu z rządowego programu trafiło 277 milionów złotych.
CZYTAJ: Jak na froncie. Medycy z Lublina szkolą się w ekstremalnych warunkach [ZDJĘCIA, WIDEO]
– Na podstawie wniosków o płatność możemy powiedzieć, że wykonanie tego programu w województwie lubelskim oscyluje na poziomie 83-85% – mówi wojewoda lubelski Krzysztof Komorski. – To był bardzo ważny rok, to był historyczny moment największej w historii mobilizacji, w której zinwentaryzowaliśmy zasoby i stan magazynowy, podpisaliśmy rekordową ilość umów – ponad 1317 – na obronę cywilną. Przeszkoliliśmy ponad 210 samorządowców. Te cykle szkoleń trwają i dalej będziemy starali się tę wiedzę przekazywać.

CZYTAJ: Jak na froncie. Medycy z Lublina szkolą się w ekstremalnych warunkach [ZDJĘCIA, WIDEO]
W ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej powstał między innymi Zakład Medycyny Pola Walki i Katastrof Szpitala Wojskowego w Lublinie.
MaK / opr. LisA
Fot. Iwona Burdzanowska
Pliki dźwiękowe
Krzysztof Komorski





![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 5 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 6 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)





