Lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. najwyżej notowaną szkołą średnią z województwa lubelskiego w opublikowanym Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2026″. Szkoła została sklasyfikowana na 5. miejscu, podobnie jak w poprzednim rankingu.
Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników miesięcznik „Perspektywy” przygotował po raz 28. Kapituła rankingu pod przewodnictwem rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszarda Koziołka brała pod uwagę sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniła też wyniki egzaminów zawodowych.
W rankingu liceów ogólnokształcących tegorocznym zwycięzcą jest XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie. Z województwa lubelskiego w pierwszej pięćdziesiątce znalazły się: III Liceum imienia Unii Lubelskiej (miejsce 28), Pierwsze Społeczne Liceum imienia Unii Europejskiej w Zamościu (41 miejsce), I Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica w Lublinie (47 miejsce).
Nagrody i dyplomy laureaci rankingu otrzymają podczas gali finałowej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
RMaj / opr. LisA




![Kuchnia i kobiety renesansu. Międzynarodowy festiwal w Lublinie [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9574782d91c5d629499cbc0d760784638f55426 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9574782d91c5d629499cbc0d760784638f55426_xl-1-350x250.jpg)
![Finał z niespodzianką. Lubelskie mistrzostwa zakończone na szklanym korcie [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4_xl-1-350x250.jpg)




