Walizka pozostawiona bez opieki na dworcu może być powodem interwencji służb, a dla właściciela bagażu zakończyć się mandatem.
W sobotę (24.01) walizkę stojącą bez nadzoru w poczekalni dworca w Chełmie zauważyła kasjerka kasy biletowej. Interwencję podjęli policjanci i funkcjonariusze z posterunku Straży Ochrony Kolei w Chełmie.
W trakcie czynności zgłosił się 52-letni obywatel Ukrainy, który oświadczył, że jest właścicielem bagażu. Mężczyzna przyznał, że pozostawił bagaż bez opieki z powodu roztargnienia. Podróżny został ukarany mandatem karnym. Zdarzenie nie spowodowało utrudnień w ruchu kolejowym ani opóźnień pociągów.
CZYTAJ: Utrudnienia na kolei. Opóźnienia pociągów także w Lubelskiem
Straż Ochrony Kolei przypomina, że bagaż pozostawiony bez opieki zawsze traktowany jest jako potencjalne zagrożenie. Uruchamiane są procedury bezpieczeństwa, które mogą spowodować poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Podróżni powinni pilnować swoich bagaży i nie pozostawiać ich bez opieki.
TSpi / opr. WM
Fot. Straż Ochrony Kolei



![Tragiczny wypadek na torach w Zwierzyńcu. Są opóźnienia pociągów [AKTUALIZACJA] 4 EAttachments95899821a91eda7770ee92108684ec49fb0aba6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95899821a91eda7770ee92108684ec49fb0aba6_xl-350x250.jpg)






