13-latek prowadził samochód, obok – na fotelu pasażera – siedział jego nietrzeźwy 47-letni ojczym. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Hrubieszów. Policjanci drogówki dostali zgłoszenie dotyczące kierującego, który miał jechać bez wymaganych uprawnień.
CZYTAJ: Fałszywe tablice i VIN. Straż graniczna odzyskała skradzione auto
Na widok radiowozu kierujący próbował uciekać, jednak policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Po zatrzymaniu jeden z funkcjonariuszy podbiegł do auta i wyjął kluczyli ze stacyjki. Jak się okazało, za kierownicą siedział 13-latek, a na siedzeniu pasażera jego 47-letni ojczym. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Podczas interwencji mężczyzna używał słów nieprzyzwoitych oraz odmówił przyjęcia mandatu.
Sprawa trafi do sądu w związku z popełnieniem przez 47-latka wykroczeń. O zdarzeniu również zostanie poinformowany sąd rodzinny i nieletnich.
MaK/ opr. DySzcz


![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 3 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)



![Groził mężczyznom w centrum miasta. Przed zatrzymaniem wrzucił „broń” do wody [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9591672aee1903024955b97528341b6440eed64 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9591672aee1903024955b97528341b6440eed64_xl-350x250.jpg)



