Do niemarnowania żywności zachęca lubelski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Nadwyżki jedzenia z naszych domów można pozostawić w Jadłodzielni PCK. Lodówka społeczna znajduje się przy ul. Bursaki 17A w Lublinie.

W okresie świąteczno-noworocznym Jadłodzielnia była czynna przez całą dobę. Od dziś (05.01) natomiast będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–16:00.
CZYTAJ: Nadmiar jedzenia po świętach? Nie wyrzucaj, oddaj do jadłodzielni
Dodatkowo w Lublinie nadwyżki jedzenia można pozostawić także w Jednodzielni KUL. Znajduje się ona na parterze Kolegium Jana Pawła II. Żywność można przynosić codziennie w godzinach od 6:00 do 21:00.
InYa / opr. AKos
Fot. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża







![Podróż przez emocje. Wschodni Festiwal Fotografii rozpoczął się w Lublinie [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95623789e3dd7673470b0961c7baa57c090699b xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95623789e3dd7673470b0961c7baa57c090699b_xl-1-350x250.jpg)

![Frekwencja i pogoda dopisały. Kajakarski puchar na Zalewie Zemborzyckim [ZDJĘCIA] 9 EAttachments95621077bc84f322284f25bca706e22fb5f5ede xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95621077bc84f322284f25bca706e22fb5f5ede_xl-1-350x250.jpg)


