Koncerty kolęd i pastorałek w niedzielę (18.01) odbywają się w różnych miejscowościach regionu.
W kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju przed publicznością wystąpią Biłgorajska Orkiestra Dęta oraz wokalistki – Zofia i Lidia Wróblewskie. Artyści zaprezentują najpiękniejsze utwory związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Początek koncertu o godzinie 13.30.
Kolędy zabrzmią też w Białej Podlaskiej. Tam w kościele pod wezwaniem błogosławionego Honorata Koźmińskiego zagrają: Zespół Pieśni i Tańca Podlasiacy oraz Kapela Ludowa Podlasiacy, a także grupy muzyczne działające przy Bialskim Centrum Kultury. Początek koncertu o godzinie 13.30.
Ponadto w Lublinie trwa XVI Ogólnopolski Przegląd Zespołów i Grup Kolędniczych imienia Zdzisława Podkańskiego. Niedziela to drugi dzień imprezy. Początek występów o godzinie 9.30 w Domu Kultury LSM przy ulicy Wallenroda 4a w Lublinie.
MaK / opr. ToMa
Fot. Piotr Michalski / archiwum RL





![Kuchnia i kobiety renesansu. Międzynarodowy festiwal w Lublinie [ZDJĘCIA] 6 EAttachments9574782d91c5d629499cbc0d760784638f55426 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9574782d91c5d629499cbc0d760784638f55426_xl-1-350x250.jpg)
![Finał z niespodzianką. Lubelskie mistrzostwa zakończone na szklanym korcie [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9576673cae9e1cde6c73a4d8b5a5a1a185143f4_xl-1-350x250.jpg)



