15 lat więzienia grozi sprawcy napadu na sklep w Lublinie. 35-latek groził ekspedientce, że ją zastrzeli. Jak się później okazało, nie miał broni.
Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Mężczyzna wszedł do sklepu i zażądał od ekspedientki wydania całego utargu. Jednocześnie oświadczył, że ma broń i może ją zastrzelić. To jednak nie przestraszyło kobiety, która wcisnęła przycisk wzywający pomocy. Wówczas mężczyzna wybiegł ze sklepu i uciekł.
CZYTAJ: Gnojowica i groźby przed domem ministra. Mieszkaniec Lubelskiego w areszcie
Wkrótce został zatrzymany. Jak się okazało, nie miał broni ani żadnego przedmiotu ją imitującego. Liczył, że zastraszy ekspedientkę. Dodatkowo wyszło na jaw, że jest poszukiwany do odbycia 4 lat pozbawienia wolności.
35-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące.
ZAlew / opr. PrzeG
Fot. KMP Lublin







![Byle do nocy! Kultura znowu zawładnie Lublinem [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9560801414a66380d31cd4eb0ce468f687415a8 xl 2](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9560801414a66380d31cd4eb0ce468f687415a8_xl-2-350x250.jpg)

![Awaria sieci ciepłowniczej w Lublinie [ZDJĘCIA] 10 EAttachments9273496db0c32e0d4cc7b1f9bfcbf2f117c8a2a xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/01/EAttachments9273496db0c32e0d4cc7b1f9bfcbf2f117c8a2a_xl-1-75x75.jpg)
