Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie odwiedzili wolontariusze przebrani za Mikołajów, a wraz z nimi pojawiły się prezenty. W placówce odbyła się akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem – Onkomikołaj 2025″.

– Dzieje się bardzo dużo – mówi Aleksandra Murat-Bochen, dyrektor Centrum Kultury w Łęcznej. Po raz piąty. 21 Mikołajów z prawdziwą brodą. Śnieżynek jeszcze nie policzyłam, ale jest bardzo dużo. Nie wspomnę o pacjentach szpitala, którzy na nas dzisiaj czekają, bo wiedzą, że jesteśmy.
– Już drugi raz jestem Mikołajem. Daje mi to satysfakcję, przyjemność. To nie do wyrażenia, naprawdę.
CZYTAJ: Wielomilionowe wsparcie dla lubelskiego szpitala

– Dostałem misia i białą czekoladę – mówi mały pacjent.
– Jesteśmy pierwszy raz w szpitalu i bardzo nam to się podoba. Przede wszystkim to jest radość dla dzieci.
To piąta akcja zorganizowana przez domy kultury, instytucje oświatowe i samorządowe oraz mieszkańców z całego regionu.
RyK / opr. PrzeG
Fot. Krzysztof Radzki
Pliki dźwiękowe
Onkomikołaje w szpitalu dziecięcym












![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 8 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 9 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)




