Trzy promile alkoholu miał w organizmie lekarz dyżurujący na izbie przyjęć w szpitalu na terenie powiatu opolskiego.
– Policjanci zgłoszenie o pijanym medyku dostali anonimowo – mówi starszy aspirant Katarzyna Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. – Dyżurny opolskiej jednostki w niedzielę (21.12) około godz. 18.00 otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że lekarz dyżurujący na izbie przyjęć w szpitalu znajdującym się na terenie powiatu opolskiego, może znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości lekarza. Badanie wykazało, że miał on 3 promile alkoholu w organizmie.
CZYTAJ: Guz nerki usunięty z pomocą robota da Vinci
Policjanci ustalają teraz, czy podczas dyżuru lekarz udzielał pomocy pacjentom i czy nie naraził ich na utratę zdrowia.
MaK / opr. WM
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
Katarzyna Bigos

![W Biskupicach protestują przeciw planowanej budowie farm wiatrowych [AKTUALIZACJA] 2 EAttachments9604105ed01796c3cbe0cf177be50a1b35a0b69 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604105ed01796c3cbe0cf177be50a1b35a0b69_xl-350x250.jpg)


![Renesansowy pochód w centrum miasta. Świętują ważną rocznicę [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604274956a05df14198aced7bc783cb02d2c49_xl-1-350x250.jpg)

![Włodzimierz Czarzasty: odbudowa Ukrainy to praca dla naszych przedsiębiorstw [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3_xl-350x250.jpg)



