Dodatkowe środki – ponad 80 milionów złotych – trafiły do lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
– Pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę nadwykonań, czyli świadczeń wykonanych ponad wartość umowy z NFZ – wyjaśnia rzecznik prasowy lubelskiego oddziału NFZ Małgorzata Bartoszek. – W pierwszej kolejności finansujemy nadwykonania w świadczeniach nielimitowanych. Nowe środki zostały włączone do planu finansowego lubelskiego oddziału NFZ na 2025 rok. Te dodatkowe pieniądze trafią do placówek medycznych w regionie. Aktualnie budżet lubelskiego oddziału NFZ jest najwyższy w historii. Środki przeznaczone w nim na leczenie pacjentów to kwota ponad 8 miliardów 700 milionów złotych.
Wczoraj (1.12) Centrala NFZ poinformowała o tym, że Fundusz otrzymał ponad 1,3 miliarda złotych dodatkowych środków na tegoroczną działalność. To 922 miliony złotych ze sprzedaży obligacji skarbowych oraz 400 milionów złotych dotacji z resortu zdrowia.
MaK/ opr. DySzcz
Fot. Krzysztof Radzki/ archiwum
Pliki dźwiękowe
Małgorzata Bartoszek



![Rolkarze opanowali Lublin! [ZDJĘCIA] 4 EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96072112fe293ce220aec06a801a5730b351b18_xl-350x250.jpg)
![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 5 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)





