Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

EAttachments9209078ff865f2020694c59c8380b3e68b49401 xl

Lubelscy celnicy we współpracy z pogranicznikami zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu w województwie śląskim. Z przechwyconego na miejscu towaru można by wyprodukować półtora miliona papierosów. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 2 miliony złotych.

– Nielegalną działalność mundurowi ujawnili na jednej z posesji w Łaziskach Górnych – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Michał Deruś. – W miejscu nielegalnej działalności funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32 lata. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. mężczyźni zostali też objęci dozorem policyjnym. Sprawa jest rozwojowa, a postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej pod nadzorem Prokuratury Krajowej, Śląski Wydział Zamiejscowy w Katowicach.

CZYTAJ: Pijany zasnął za kierownicą. To niejedyna jego wina [ZDJĘCIA]

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej działali wspólnie ze Strażą Graniczną z placówek w Lubaczowie i Wrocławiu-Strachowicach.

ZAlew / opr. PrzeG

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Exit mobile version