Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 63-letni kierowca, który jechał drogą krajową numer 2 przez Białą Podlaską. Mężczyzna został zatrzymany dzięki interwencji świadków.
W miniony poniedziałek dwóch kierowców ciężarówek podróżujących drogą krajową nr 2 zwróciło uwagę na jadącą tą samą trasą osobówkę. Zachowanie kierowcy na drodze wskazywało, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości, dlatego postanowili działać. Na światłach zablokowali kierowcę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Jedna z ciężarówek stanęła przed osobówką, zaś druga tuż za nią. Również kierowca kolejnego auta, tym razem osobowego, zatrzymał się oraz pomógł w zawiadomieniu policji. Badanie alkomatem kierującego zatrzymanego auta wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo prowadził auto pomimo wydanej wobec niego decyzji o cofnięciu uprawnień.
Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Osoby, które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie” muszą też liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.
MaK / opr. DySzcz






![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 7 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)

![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 9 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)

