Zakończyły się zimowe pływackie mistrzostwa Polski juniorów. Znakomicie w Gorzowie, gdzie odbywała się rywalizacja 16-latków, spisali się reprezentacji AZS-u UMCS-u Lublin, którzy zdobyli w sumie 15 medali – po 5 każdego koloru.
W ostatnim dniu zawodów złote krążki wywalczyli: Antonina Szabała na 200 m motylkiem i sztafeta dziewcząt 4×100 m stylem zmiennym
Srebro zdobyli: Mieszko Nowacki na 1500 m dowolnym i sztafeta chłopców 4×100 m st. zmiennym, zaś brąz Remigiusz Wójcik na 100 m stylem dowolnym i Marcel Jończak na 200 m motylkiem.
W Bydgoszczy rywalizowali 15-latkowie. Tam AZS UMCS wywalczył 10 krążków: 2 srebrne i 8 brązowych. W ostatni dniu zawodów trzecie lokaty zajęli Zuzanna Pastuszuk na 800 m stylem dowolnym i Wiktor Trybulski na 1500 m.
AR
Fot. Iwona Burdzanowska / archiwum







![Seniorzy przejęli klucze do miasta. W Lublinie rozpoczęło się ich święto [ZDJĘCIA] 8 EAttachments95652526e377945aae52fb348bef357824b749d xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95652526e377945aae52fb348bef357824b749d_xl-1-350x250.jpg)
![Nowe oddziały, sprzęt i rozwój cyfrowy. Miliony z KPO dla szpitala MSWiA [ZDJĘCIA] 9 EAttachments956523417260d306b8e793bf9d1805bde014176 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments956523417260d306b8e793bf9d1805bde014176_xl-1-350x250.jpg)

