Dodatkowe 27 umów o wartości 107 milionów złotych na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich podpisze województwo lubelskie.

– Jest to możliwe dzięki zwiększeniu alokacji środków z Krajowego Planu Obudowy o ponad 96 milionów złotych – mówi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Realizujemy to, czego chcą gminy. Bo gminy, jeśli chodzi o gospodarkę wodno-ściekową są bardzo kreatywne i chcą ze ściekami w małych miejscowościach robić porządek. Te przydomowe oczyszczalnie i budowa sieci kanalizacyjnych są tym, czym gminy chcą się zajmować.
CZYTAJ: Świąteczne drzewka z legalnych źródeł. Ruszyła akcja Lasów Państwowych
– Łącznie na gospodarkę wodno-ściekową w ramach KPO samorząd województwa pozyskał 180 milionów złotych – mówi wicemarszałek województwa lubelskiego, Marek Wojciechowski. – W tym naborze wpłynęło aż 146 wniosków na kwotę blisko 570 milionów, czyli te 180 milionów to jest około 31 procent zapotrzebowania.

Umowy z gminami mają być podpisane jeszcze w tym roku, a samorządy będą miały czas na realizację inwestycji do połowy maja przyszłego roku.
MaK / opr. PrzeG
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Pliki dźwiękowe
Marek Wojciechowski
Jarosław Stawiarski










![Młodzieżowa Rada Miasta Lublin działa już 20 lat [ZDJĘCIA] 10 EAttachments95957432798f998a8c130246ccc60e2cf475029 xl 2](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95957432798f998a8c130246ccc60e2cf475029_xl-2-350x250.jpg)
![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 11 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)

