W czasach PRL-u, by kupić nowe auto trzeba było mieć przydział, talon lub wiele lat oszczędzać na książeczce samochodowej. Wielu szczęśliwych posiadaczy 'nówek’ od razu je odsprzedawało za cenę wyższą niż nominalna. Wydawało się, że odkąd rynek znormalniał, sytuacja, gdy to samo auto z drugiej ręki jest droższe niż z salonu, to już czasy słusznie minione.
JB
Fot. pixabay.com
Pliki dźwiękowe
24.12.2025 Kalkulator




![Młodzi opowiadają o czasach PRL. Finał ogólnopolskiej olimpiady w Lublinie [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9569042d665c7d08ea869d6cdd660f917b9db7f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9569042d665c7d08ea869d6cdd660f917b9db7f_xl-350x250.jpg)





