Trzy srebrne i trzy brązowe medale zdobyli do tej pory reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata w Speed Ballu w Indiach. Rozgrywki trwają od pierwszego listopada – dziś (04.11) mecze finałowe.
– Walka o zwycięstwo nie będzie łatwa – przyznaje drugi trener kadry oraz wiceprezes Federacji Speed Ball Polska, Mariusz Rzedzicki. – Jedyną drużyną, z którą nasi reprezentanci przegrywają na tych mistrzostwach świata, to są Egipcjanie. Poza tym pokonaliśmy wszystkich, z którymi graliśmy w rozgrywkach grupowych, ćwierćfinałach czy półfinałach. Poziom mistrzostw jak co roku jest wysoki. Z tych 5 finałów walka będzie do samego końca, gramy do dwóch wygranych setów wszystkie nasze mecze.

CZYTAJ: Lecą tam, żeby wygrać! Pomóż młodym sportowcom dotrzeć do Indii i wygrać mistrzostwo!
Reprezentacja Polski składa się z 17 zawodników z województwa małopolskiego i lubelskiego. Medale z lubelskiego klubu Speed-Ball Lublin zdobyli Szymon Gołofit i Aleksandra Rzedzicka.
W Mistrzostwach Świata w Speed Ballu w Indiach bierze udział kilkanaście drużyn. Chodzi między innymi o zawodników z Ukrainy, Niemiec, Polski, Egiptu czy z Palestyny.
MaTo / opr. LisA
Fot. Speed-Ball Lublin
Pliki dźwiękowe
Mariusz Rzedzicki





![50 lat Yacht Clubu UMCS [ZDJĘCIA] 5 EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95990623f0738daead0ae029da3488fb098fd6f_xl-350x250.jpg)


![Spotkanie z polską kulturą ludową. Trwają przygotowania do Festiwalu Eskapada Tradycji [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9598162b303cfcfa147a360821aa439e7a59db2_xl-350x250.jpg)



