Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent” zorganizowała prezentację 182. tomu kwartalnika „Akcent”. To czasopismo literacko-artystyczne, wydawane od 1980 w Lublinie. Pismo analizuje głównie procesy kulturowe, jakie zachodzą na pograniczu kultur i narodowości.
– Numer otwierają wiersze Anny Piliszewskiej, później mamy prezentację kilku poetek, w tym także tych, które są z Lublina albo związane z Lublinem, takich jak Anna Goławska czy Ewa Mazur. Te prezentacje poetyckie – a w tym tomie są wyłącznie poetki, jest ich 6 – zostały na okładce objęte takim wspólnym mianownikiem, który brzmi: kobiety zranione, kobiety zamyślone – opowiadał redaktor naczelny „Akcentu” Bogusław Wróblewski.
Autorzy i czytelnicy „Akcentu” spotkali się w Studiu im. Budki Suflera w Radiu Lublin.
Lublin, 25.11.2025, fot. Krzysztof Radzki


























![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 2 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)








