12 różnych klinik powstanie w dwóch szpitalach w Lublinie na potrzeby kształcenia studentów medycyny w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Wydział medyczny utworzono w 2022 roku; na kierunku lekarskim studiuje w sumie 180 osób.
Porozumienie w sprawie utworzenia klinik podpisali w środę rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski, dyrektor obu szpitali w Lublinie – Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. kard. Stefana Wyszyńskiego i Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli – Piotr Matej oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.
Lublin, 05.11.2025, fot. Krzysztof Radzki





















!["Strasznie tajemnicze miejsce". Archeolodzy sprawdzają, co kryje Góra Trzech Krzyży [WIDEO] 3 EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9593863e680c789e71b73a1f7c13f023c7110eb_xl-350x250.jpg)



![Nowy sprzęt już pomaga ratować życie pacjentów. Wszystko dzięki środkom z KPO [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95937915d2788017e2a186d33e73817d559fe97_xl-350x250.jpg)



