Wystawę prac Magdaleny Szubielskiej można oglądać w Warsztatach Kultury w Lublinie. Tytuł prezentacji to „Moja mama interesuje się kawą i spaniem”.
CZYTAJ: „To targi żywych artystów i sztuki młodej duszą”. Wyjątkowa przestrzeń dla twórców w Lublinie
– Ekspozycja porusza temat błędnych oczekiwań, które pojawiają się przy adaptacji do nowego środowiska – mówi kuratorka wystawy, Agata Sztorc-Gromaszek. – Wystawa dotyczy bardzo ciekawego tematu, jakim jest gra pozorów. Tytuł został zaczerpnięty z pewnej sytuacji, w której córka artystki, zapytana w szkole, jakie są zainteresowania jej mamy, odpowiedziała właśnie w ten sposób. Szubielska zastanawia się w tej wystawie nad tym, jak można oceniać osoby na podstawie wybranych kilku cech, bo to, że jej dzieci odbierają ją w ten sposób, że interesuje się kawą i spaniem, może być związane z tym, że na przykład pracuje w nocy i jak wstaje rano, to jedyne o czym myśli, to napić się kawy i troszkę dłużej pospać.
Wernisaż wystawy odbędzie się w Warsztatach Kultury w Lublinie przy ul. Grodzkiej 7. Początek o godzinie 18.00.
MaTo/ opr. DySzcz
Fot. Wydarzenie FB
Pliki dźwiękowe
Agata Sztorc-Gromaszek




![Lublin pamięta. 16. rocznica katastrofy smoleńskiej [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9444638ea089d0261e06b7989cfa2bf32e03eda xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/04/EAttachments9444638ea089d0261e06b7989cfa2bf32e03eda_xl-1-350x250.jpg)





