Julia Szeremeta zdobyła złoty medal bokserskich Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Budapeszcie. W finale kategorii do 57 kg pięściarka Paco Lublin wygrała jednogłośną decyzją sędziów z reprezentującą Irlandię Natalią Fasciszewską.
Szeremeta przyznała, że rywalka nie była dla niej zagadką. – Wiedziałam, jak mam boksować. Znałam też dziewczynę, bo to jest Irlandka, ale ma polskie obywatelstwo. Robiłam z nią dwa razy sparing, bo pomagała mi w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. Ostatnio też była na zgrupowaniu, więc dziewczyna była mi bardzo znana. Bardzo cieszę się, że przerwałam tę passę srebrnego medalu i w końcu jest złoto – mówiła zawodniczka.
We wrześniu w Liverpoolu Szeremeta została wicemistrzynią świata, a w 2024 roku zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Paryżu.
PZB TV / AR
Fot. archiwum RL


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 8 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)


