42-letni Białorusin, który wjechał w bramownicę przed wjazdem na parking podziemny galerii handlowej w Lublinie, został wydalony z Polski. Do groźnego incydentu doszło w miniony piątek (31.10), a obywatel Białorusi w chwili zdarzenia był pijany – miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.
42-latek kierując ciężarówką z naczepą zignorował szereg przepisów ruchu drogowego i stworzył duże zagrożenie, a łamiąc zakaz ruchu pojazdów powyżej 2,4 m, doprowadził do wbicia kabiny ciągnika w stalową konstrukcję bramownicy.
CZYTAJ: 49-latek pobity na śmierć. Aresztowano trzy osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mężczyzna usłyszał zarzuty. W związku z poważnym naruszeniem porządku prawnego, policjanci zdecydowali o wystąpieniu do Placówki Straży Granicznej w Lublinie z wnioskiem o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu do kraju. 42-latek opuścił już Polskę. Mężczyzna otrzymał również zakaz ponownego wjazdu do Polski i innych krajów Schengen na okres 5 lat.
MaK / opr. WM
Fot. KMP Lublin

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)








