Żużlowa reprezentacja Polski zdobyła srebrny medal Speedway of Nations, czyli drużynowych mistrzostw świata. W finale imprezy rozgrywanej w Toruniu Polacy (37 pkt.) przegrali z reprezentacją Australii (44 pkt.), która wywalczyła złoto. Na trzecim miejscu zawody zakończyła Dania (34 pkt.).
W reprezentacji Polski najwięcej punktów – 20 – zdobył zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin Bartosz Zmarzlik. Oprócz tego w naszej kadrze byli: Patryk Dudek (17 pkt.) i Piotr Pawlicki (0 pkt.).
Natomiast w drużynie złotych medalistów 17 punktów wywalczył żegnający się po tym sezonie z lubelskim klubem Australijczyk Jack Holder.
RL / Informacyjna Agencja Radiowa / opr. ToMa
Fot. PAP/Tytus Żmijewski

![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 2 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)






![Nie tylko muzyka. Słynny festiwal trwa w Kazimierzu Dolnym [ZDJĘCIA] 9 EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960543627ff07731160a90f918e963649d8068a_xl-350x250.jpg)

