Gmina Lubartów wsparła rozbudowę hospicjum św. Anny w Lubartowie. Samorząd przekazał na ten cel 20 tysięcy złotych. Pieniądze będą przeznaczone na tynkowanie ścian i sufitów w rozbudowywanej części hospicjum.

CZYTAJ: Setki milionów na drogę. Ekspresówka w Lubelskiem z dużym unijnym wsparciem [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jak informują władze gminy, przyznana dotacja to wyraz solidarności i zaangażowania samorządu w działania na rzecz ochrony zdrowia. Dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców, organizacji społecznych i władz lokalnych, rozbudowywana placówka będzie jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby osób wymagających opieki paliatywnej.
Hospicjum św. Anny w Lubartowie działa od 2007 roku.
MaTo / opr. PrzeG
Fot. Gmina Lubartów








![Rodzinnie i charytatywnie. Klasztorne ogrody otworzyły się dla mieszkańców [ZDJĘCIA] 6 EAttachments95910754bca7963fa825ae166c2b88a7219b432 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95910754bca7963fa825ae166c2b88a7219b432_xl-350x250.jpg)


![Półfinał konkursu „Kobieta przedsiębiorcza”. Smaki regionu w roli głównej [ZDJĘCIA] 9 EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9577173302bd1567649378f708d4e93e4f9ffa0_xl-350x250.jpg)


