Dwie zawodniczki AZS-u UMCS-u otrzymały powołania do reprezentacji Polski koszykarek na listopadowe zgrupowanie i mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu. W szerokiej, dwudziestoczteroosobowej kadrze znalazły się Aleksandra Wojtala i Dominika Ullmann.
Koszykarki 6 listopada rozpoczną zgrupowanie w Sosnowcu, by po paru dniach treningów pojechać do Bratysławy. Tam 12 listopada biało-czerwone rozpoczną eliminacje meczem ze Słowacją. Trzy dni później Polki w Sosnowcu zmierzą się z Rumunkami, a po kolejnych trzech dniach również w Sosnowcu ich rywalem będzie reprezentacja Cypru.
Przypomnijmy, że trenerem naszej kadry narodowej jest szkoleniowiec AZS-u UMCS-u Lublin Karol Kowalewski.
JK
Fot. pixabay.com

!["W końcu wraca do mieszkańców". Park Bronowicki otwarty po rewitalizacji [ZDJĘCIA] 2 EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960422447306118b53fc0cd878eba5ad17cf646_xl-1-350x250.jpg)
![Włodzimierz Czarzasty: odbudowa Ukrainy to praca dla naszych przedsiębiorstw [ZDJĘCIA] 3 EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9604120d065a4b0c568067e3a7efc91021d07c3_xl-350x250.jpg)







