Dwie zawodniczki AZS-u UMCS-u otrzymały powołania do reprezentacji Polski koszykarek na listopadowe zgrupowanie i mecze kwalifikacyjne do EuroBasketu. W szerokiej, dwudziestoczteroosobowej kadrze znalazły się Aleksandra Wojtala i Dominika Ullmann.
Koszykarki 6 listopada rozpoczną zgrupowanie w Sosnowcu, by po paru dniach treningów pojechać do Bratysławy. Tam 12 listopada biało-czerwone rozpoczną eliminacje meczem ze Słowacją. Trzy dni później Polki w Sosnowcu zmierzą się z Rumunkami, a po kolejnych trzech dniach również w Sosnowcu ich rywalem będzie reprezentacja Cypru.
Przypomnijmy, że trenerem naszej kadry narodowej jest szkoleniowiec AZS-u UMCS-u Lublin Karol Kowalewski.
JK
Fot. pixabay.com



![Młodzi opowiadają o czasach PRL. Finał ogólnopolskiej olimpiady w Lublinie [ZDJĘCIA] 4 EAttachments9569042d665c7d08ea869d6cdd660f917b9db7f xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9569042d665c7d08ea869d6cdd660f917b9db7f_xl-350x250.jpg)


![Skakali dla zdrowia. Wyjątkowa akcja w lubelskim szpitalu dziecięcym [ZDJĘCIA] 7 EAttachments95692319dbe19e891bb35f1a650cc848a7808b8 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95692319dbe19e891bb35f1a650cc848a7808b8_xl-1-350x250.jpg)



