34-latek z powiatu opolskiego padł ofiarą oszustwa na znaną polską tenisistkę. Przestępcy wyłudzili od niego 55 tys. zł.
Najpierw mężczyzna udostępnił w Internecie post z wizerunkiem mistrzyni. Następnego dnia odezwała się do niego osoba podająca się za siostrę tenisistki. Zaproponowała 34-latkowi dołączenie do drużyny i osobiste spotkanie z idolką. Najpierw musiał jednak wpłacić pieniądze na podane konto.
CZYTAJ: Kradziona naczepa zatrzymana na granicy
– Wyrażając chęć zapisania się do „teamu tenisistki” przelał na konto oszustów 55 tysięcy złotych – wyjaśnia starszy aspirant Katarzyna Bigos z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. – Mając przed sobą wizję poznania znanej osoby i jej pomocy finansowej, za namową oszusta chciał przelać w banku kolejne 60 tysięcy złotych. Tam pracownica banku uświadomiła go, że najprawdopodobniej padł ofiarą oszustów. Dzięki niej nie stracił kolejnych pieniędzy, a o oszustwie powiadomił policjantów.
Policja po raz kolejny apeluje ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Zaleca też rozmowę z bliskimi o zagrożeniach ze strony oszustów.
TSpi / IKW / opr. PrzeG
Fot. pexels.com
Pliki dźwiękowe
Katarzyna Bigos


![Kazimierskie "Baszty" przyznane! [ZDJĘCIA] 3 EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments960689955ffd73bd6be9d6009c1ce37254a6c40_xl-350x250.jpg)







