We wtorek (23.09) w archikatedrze lubelskiej odbyło się uroczyste zakończenie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie było połączone z obchodami 220. rocznicy powstania diecezji lubelskiej, ustanowionej przez papieża Piusa VII w dniu 23 września 1805 roku. Podczas uroczystości został podpisany dekret zatwierdzający i promulgujący postanowienia Synodu. Specjalnym gościem wydarzenia był arcybiskup Antonio Guido Filipazzi, nuncjusz apostolski w Polsce, który przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię.
Synod trwał przez cztery lata. Jego otwarcie nastąpiło we wrześniu 2025 roku.
Lublin, 23.09.2025, fot. Iwona Burdzanowska



















![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)
![Nowe życie Parku Bronowickiego. Zabytkowa przestrzeń znów otwarta [ZDJĘCIA] 6 EAttachments96042241571547d6980f4d15f0fb35033580ab9 xl 1](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96042241571547d6980f4d15f0fb35033580ab9_xl-1-350x250.jpg)




