Szef Sztabu Generalnego gen. Wiesław Kukuła poinformował, że w nocy z wtorku na środę dwukrotnie naruszono polską przestrzeń powietrzną. Dodał, że sytuacja była pod pełną kontrolą służb.
– Niestety mieliśmy sytuację, kiedy doszło do dwukrotnego naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej – powiedział Kukuła w czwartek na konferencji prasowej.
Zaznaczył, że naruszenia te nie miały żadnych konsekwencji, a służby w pełni kontrolowały sytuację. Jak dodał, było to możliwe dzięki wyciągnięciu wniosków z eksplozji drona, do jakiej doszło w nocy z 19 na 20 sierpnia w Osinach.
– Zaangażowaliśmy znaczne, dodatkowe środki do ochrony polskiego nieba – oświadczył gen. Kukuła.
Polska Agencja Prasowa / RL / opr. WM
Fot. PAP/Rafał Guz





![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 6 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)




