Strażacy z OSP Wronów apelują o pomoc. Ich jedyny wóz strażacki podczas akcji gaśniczej na terenie sortowni śmieci w Bełżycach uległ poważnej awarii i nie nadaje się do dalszej pracy. Druhowie założyli zbiórkę na zakup używanego wozu.
– To był nasz jedyny wóz, a gaszenie tego pożaru było ostatnią akcją, w której uczestniczył – mówi Kamil Żebczyński z OSP Wronów. – Zostaliśmy zadysponowani do pożaru na wysypisko śmieci w Bełżycach. Początkowo nasze auto służyło głównie w celu dostarczania wody na miejsce zdarzenia. Niestety przy kolejnym podjeździe z pełnym zbiornikiem wody wybuchowi uległy dwie opony. Tak że przy szybkiej akcji naszych druhów przerzuciliśmy linie gaśnicze i nasz sprzęt służył jako sprzęt do tłoczenia wody. Podawaliśmy wodę i niestety po dwóch godzinach ciężkiej pracy, eksploatacji uszkodzeniu uległ prawdopodobnie nasz silnik.

Strażacy z OSP Wronów chcą zebrać 80 tysięcy złotych, to kwota, która wystarczy na zakup używanego wozu. Druhowie służą głównie na terenie gminy Bełżyce.
LINK DO ZBIÓRKI
MaK / opr. LisA
Fot. OSP Wronów FB
Pliki dźwiękowe
Kamil Żebczyński





![Tłumy na potańcówce w lubelskim skansenie. Tradycyjna muzyka porwała do tańca [ZDJĘCIA] 5 EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments96062312d64b95f20efb5e15c422c618b839f3a_xl-350x250.jpg)


![Bezpieczeństwo na wakacjach. Bransoletka może wiele zmienić [ZDJĘCIA] 8 EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9605223ab01209b96068650fbf9451c6f271ab6_xl-350x250.jpg)




