Polscy siatkarze wygrali z Turcją 3:0 (25:15, 25:22, 25:19) w ćwierćfinale mistrzostw świata na Filipinach. Podopieczni trenera Nikoli Grbica czwarty raz z rzędu zagrają o medale czempionatu globu.
W naszym zespole od początku zagrało dwóch zawodników Bogdanki LUK Lublin: rozgrywający Marcin Komenda i Wilfredo Leon, który z 13 „oczkami” został najlepiej punktującym graczem spotkania. Na zmiany wchodził także trzeci gracz lublinian – Kewin Sasak.
W półfinale Polacy w sobotę zmierzą się z Włochami, którzy wcześniej pokonali Belgię 3:0.
Biało-czerwoni walczą na Filipinach o odzyskanie tytułu po tym, jak trzy lata temu w Katowicach przegrali w finale z Włochami. Mistrzami świata byli w 2014 i 2018 roku.
RL / Polska Agencja Prasowa / opr. ToMa
Fot. Volleyball World



![Młodzieżowa Rada Miasta Lublin działa już 20 lat [ZDJĘCIA] 4 EAttachments95957432798f998a8c130246ccc60e2cf475029 xl 2](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments95957432798f998a8c130246ccc60e2cf475029_xl-2-350x250.jpg)
![Różne profesje od kuchni. Trzecia edycja projektu „Lublin.Zawodowcy” [ZDJĘCIA] 5 EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments9596219bd96c7018a9b5f4e85b5dc030f90a959_xl-350x250.jpg)



![Bezpieczniej nad wodą. Nie tylko policjanci zadbają o spokojne wakacje [ZDJĘCIA] 9 EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179 xl](https://radio.lublin.pl/wp-content/uploads/2026/06/EAttachments959620867ba846910afa3f6a3bf51b9c8ee3179_xl-350x250.jpg)

